17.İnsan Kaynakları Kongresi Tamamlandı

17.İnsan Kaynakları Kongresi Tamamlandı

21 Eylül 2020

9 Eylül tarihinde dijital ortamda gerçekleşen 17. İnsan Kaynakları Kongresi 497 kişinin katılımı ile tamamlandı.

Bu yılın başlarında, henüz fiziksel olarak kongremizi gerçekleştiremeyeceğimizden habersiz, bir ana tema çerçevesinde içerik belirleme ekibimizle bir anlam arayışı içerisine girmiştik. Çıkış noktamızı belirleyenler ise şu sorular oldu. “Kişi kendi hayatının anlamını bulmadan, başkalarına, kurumuna ya da dünyaya faydalı olabilir mi?” “Hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz iş yerinde bizi tutan ne? Çalışma amacım, işletmenin amacı ve günün sonunda insanlara kattığımız anlam ne?”. Bu soruların cevapları bizi sürdürülebilir kurumların bunu nasıl sağladıklarına bakmaya teşvik etmişti.  Gördük ki sürdürülebilir kurumlar; kendilerine uygun kurum kültürleriyle tüm çalışanlara mentörlük edecek, "anın değerini anlatan" ilham verici yaklaşımlar sergiliyorlarmış. Biz de buradan yola çıkarak kongrenin ana temasını "An / Anla / Anlam" olarak belirledik.

 

Deal Room üzerinde gerçekleşen kongreye toplamda 497 kişi katıldı. Katılımcılarına uygulanan anket sonucu organizasyonun başarı oranı %89,2 çıktı. 

 

Kongreye ait detaylı rapor için tıklayınız.

Videolarının yayınlanmasına izin veren konuşmacıların videoları  KalDer Ankara Youtube hesabına yüklenmektedir. İlgili link için tıklayınız.