2017 İnsan Kaynakları Kongresi Sona Erdi

2017 İnsan Kaynakları Kongresi Sona Erdi

18 Mayıs 2017

KalDer Ankara Şubesi tarafından 10 yılı aşkın süredir düzenlenen İnsan Kaynakları Kongresi bu yılda zengin içeriği ve güçlü konuşmacılarıyla 11 Mayıs’ta Wyndham Otel Ankara’da gerçekleşti.

Günümüz iş dünyasında bütün örgütlerin başarılı bir şekilde ilerleyebilmesi için insan kaynakları yönetim sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu doğrultuda KalDer olarak, insana yapılan yatırımın her zaman en büyük yatırım olduğunu söylemekteyiz. Ancak teknolojinin gelişimi ve yeni kuşakların iş hayatında yer alması ile insan kaynaklarının farklı trendleri kullanmaya yönelmesi kaçınılmaz olmuştur.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak bu yıl ki temamızı “İK Ajandası” olarak belirledik. Kongrenin açılış konuşması KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Karyağdı tarafından yapıldı. İnsan Kaynakları Kongresinde bu yıl, Türk Telekom Akademi ve İç İletişim Direktörü Mehmet Aldanmaz ve STM İK Genel Müdür Yardımcısı Cebrail Uçur kurumlarındaki markaya değer katan İK uygulamalarından ve performans yönetiminden değindiler. Yarım Elma Danışmanlık firmasının kurucusu Orçun İrfan bizlere “Akdemimizi kurumsal mı yoksa durumsal mı alırız?” sorusunu yöneltti.

Kongrenin “Çalışan Bağlılığı” oturumunda ise Eczacıbaşı Holding İK Direktörü Utku İlik ve EnerjiSa İK ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanı Hakan Timur kurumlarında çalışanlarının bağlılıklarını nasıl sağladıklarına dair paylaşımlarda bulundular. 20 yıldan uzun bir süredir Ankaralı dinleyicilerde alışkanlık yapan radyo programları ile Modern Sabahlar, katılımcıların anılarını canlandırdılar. Takım Koçu, profesyonel lider ve öğretim görevlisi Evolve Danışmanlık şirketinin kurucusu Evrim Cabbaroğlu ve EMCC Türkiye Başkanı Rıza Kadılar katılımcılarla koçluk ve mentorluğun organizasyon başarısına etkilerinden bahsettiler.

Enocta Genel Müdürü Ahmet Hançer, hızla ilerleyen teknolojinin ve yeni öğrenme biçimi olan e-learningin insan kaynaklarına katkılarına değinirken Albayrak Grubu CEO’su Doç. Dr. Ömer Bolat bir CEO gözüyle İK’nın önceliklerinden bahsetti.

Son oturumlarda ise NDI Ulusal Danışmanı ve Kıdemli Müdürü Dilek Ertükel, günümüzde değişime uğrayan yönetim kavramından yani iyi yönetişimden bahsederken, yaptıkları sosyal sorumluluk projesi ile kadınları iş yaşamının içerisine çeken Türk Traktör’ün Filizlerin Mucizeleri ise projenin amacından ve oluşturdukları farkındalığa değindiler.

 

2017 İKK Raporu için tıklayınız