TAI-TUSAŞ Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı

TAI-TUSAŞ Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı

11 Ağustos 2017

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) olarak, ulusal kalite bilincinin yaratılması ve geliştirilmesi amacıyla başlattığımız Ulusal Kalite Hareketi, Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayisinin lokomotif gücü TAI-TUSAŞ’ın katılımıyla güç kazandı.

Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi imza töreni, TAI-TUSAŞ Genel Müdürü Temel KOTİL ve KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanımız Nazmi KARYAĞDI’nın katılımıyla 10 Ağustos’ta gerçekleştirildi.

İyi Niyet Bildirgesi’ni imzalayarak EFQM Mükemmellik Modeli’nin temel kavramlarını kurumlarında yaşama geçirme konusundaki kararlılıklarını gösteren Temel KOTİL, “Kalite standartlarımızı daha da yukarıya taşımak amacıyla Toplam Kalite Yönetimi konusunda Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından KalDer ile mükemmellik yolculuğuna başladık. Bu kapsamda yürütülecek çalışmalarla güçlü ve zayıf yönlerimizi görme fırsatı bulacağız” dedi. Kotil, önümüzdeki 10 yıl içerisinde TAI olarak cirolarını 10 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini, bu hedefe ulaşma yolunda yapacakları kalite çalışmalarının çok fayda sağlayacağını belirtti.

Ulusal Kalite Hareketi’ni bir kalite seferberliği olarak tanımlayan Nazmi KARYAĞDI, buradaki amaçlarının, kurumların sağlam temeller e oturtulması ve rekabet güçlerinin artırılması olduğunu ifade etti. TAI’nin Türkiye’nin savunma sanayisi açısından çok önemli olduğunu, onu Türkiye’nin NASA’sı olarak gördüğünü vurgulayan Karyağdı, “KalDer’le yapılan iş birliği sonucunda TAI’de başlatılacak çalışmaların sadece burada değil, aynı zamanda tedarik zincirinin tümünde kalitenin artırılmasını sağlayacak” dedi.