Kamu Kalite Sempozyumu

18 Nisan 2019
Kamu Kalite Sempozyumu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi: Kamu Yönetiminde Kalite ve Dijitalleşme

Teknolojide yaşanan son gelişmelerle beraber içine girmiş bulunduğumuz dijital çağ, hayatın her alanında olduğu gibi kamu yönetimi ve kamu politikaları alanında da önemli dönüşümleri beraberinde getiriyor. Kamu sektöründe hizmet sunumu, teknolojinin yardımıyla daha verimli bir şekilde yapılırken, vatandaşların kamusal hizmete erişimi arttıkça devletten beklentileri de çoğalarak çeşitleniyor. 

Türkiye kamu yönetimi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte büyük bir yapısal değişim ve dönüşümün içinden geçiyor. Kurumlar yeniden yapılanır, görev ve yetki alanları tanımlanırken kurumlar arası koordinasyon ve iş birliği gün geçtikçe önem kazanıyor. Peki, yeni dönemde ekonomi yönetimi, kurumsallaşma, mevzuatla ilgili altyapı çalışmaları ve hizmet kalitesi anlamında bizleri neler bekliyor? Dönüşüm sürecinde mevcut kurumlar yeni sistemin inşasına ne ölçüde katkı sundular? Önümüzdeki süreçte dijital devlet hizmetleri, vatandaş odaklı bir bakış açısıyla nasıl kurgulanacak? Vatandaş nezdinde çoğalan ve çeşitlenen talepler Türkiye kamu idaresi tarafından nasıl yönetilecek?

Sempozyumda, Türkiye kamu yönetiminin hem dijitalleşme kapasitesinin hem de idari kapasitesinin ele alındığı oturumlarda tüm bu sorulara konunun uzmanı konuşmacılarla cevap arayacağız.

Dünya Kalite Ayı

1 - 27 Kasım 2018
Dünya Kalite Ayı

Her yıl Kasım ayı dünya çapında kalite farkındalığını arttırmak, devamlı iyileştirme ve performans mükemmellik alanı ve kalite profesyonelliğinin artırılması için Dünya Kalite Ayı olarak kutlanmaktadır.

2018 Dünya Kalite Ayı raporu için tıklayınız.

KalDer Ankara Buluşması

2018-10-25 - 2018-12-31
KalDer Ankara Buluşması

Bölgemizdeki kurum ve kuruluşların birbirlerini daha yakından tanıyabilmeleri, kurumlar arası iletişimi kuvvetlendirebilmeleri ve "Kalite" başlığı altında bilgi edinebilmeleri için Ankara'daki firmaları buluşturuyoruz. 

 

 

Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı

27 Eylül 2018
Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı

Kurumlarda ekip çalışmalarının yaygınlaşması ve iyi uygulama örneklerinin paylaşılarak birbirinden öğrenme fırsatı yaratılması amacıyla Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı düzenlenmekte, Kalite Çemberleri ve Kaizen konusunda ödül verilmektedir. 

İnsan Kaynakları Kongresi

10 Mayıs 2018
İnsan Kaynakları Kongresi

İnsan Kaynakları Kongresi 10 Mayıs 2018'de Wyndham Otel Ankara'da gerçekleşti.

2018 İKK raporu için tıklayınız.