İnsan Kaynakları Kongresi

11 Mayıs 2017
İnsan Kaynakları Kongresi

İnsan Kaynakları Kongresi "İK Ajandası" ana temasıyla 11 Mayıs 2017'de Wyndham Otel Ankara'da gerçekleşti.

2017 İKK raporu için tıklayınız.

 

 

08.30-09.30

Kayıt

09.30-09.45

 Açılış Konuşması

Nazmi Karyağdı, KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

09.45-10.30

İK Uygulamaları ile Markaya Değer Katmak ve İK Performans Yönetimi

Mehmet Aldanmaz, Türk Telekomünikasyon A.Ş. Akademi ve İç İletişim Direktörü

1973 Ankara doğumlu Mehmet Aldanmaz;  ilk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. 1996 yılında Uludağ Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünden mezun oldu. Kariyer hayatında özel sektörde 14 yıl boyunca farklı alanlarda yöneticilik rolleri üstlendi. Asfa Ferda Kolejinde Genel Müdür olarak görev yaptı. 2013 yılında Türk Telekom’a Kamu Satış Müdürü olarak giren Mehmet Aldanmaz, şu an  Akademi ve İç İletişim Direktörlüğü görevini yürütmektedir. Aynı zamanda Türk Telekom Basketbol Şube Sorumluluğunu üstlenmektedir. ‘Hayatınıza Dokunacak Sözler’ isimli bir kitabı da bulunmaktadır.

Cebrail Uçur, STM İK Genel Müdür Yardımcısı

1971 yılında Elazığ’da doğdu. Profesyonel iş hayatının büyük bir kısmını İstanbul’da, Türk Hava Yolları grup şirketlerinde yönetici olarak geçirdi. Stratejik İnsan Kaynakları, Finans ve Pazarlama konularında uzmanlık sahibi olup, yurt içi ve yurt dışında pek çok konferans ve seminerde konuşmacı olarak bulundu. 2015 yılı Şubat ayı itibariyle STM’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır

10.30-11.00

Akademinizi Nasıl Alırsınız? Kurumsal mı olsun? Durumsal mı?

Orçun İrfan, Yarım Elma Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri, Kurucu Ortağı ve Gelişim Danışmanı 

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Fakültesinde, İK Yönetimi alanında yaptığı tezli yüksek lisansını yüksek onur derecesi ile tamamladı.“Kurumsal Eğitim İhtiyaç Analizi Yöntem ve Metotlarının Akademi Uygulamaları ile Kıyaslanması” konulu tez çalışması pek çok yüksek lisans tezinde referans gösterildi. (Devamı için tıklayınız)

11.00-11.20

Kahve ve Sosyalleşme Arası

11.20-12.20

Çalışan Bağlılığı

Hakan Timur, Enerjisa İK ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanı

2011-2016 yılları arasında Sabancı Holding-Heidelberg Cement JV ortaklığındaki Akçansa’nın  insan kaynakları süreçlerinin yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüş olan Hakan Timur, kariyerine 1997 yılında Marsa-Kraft Foods International’da başladı. Ardından Sabancı Grubu’nda sırasıyla Gıda Grubu İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Sabancı Holding İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Kordsa Global’de Global İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevlerini yürüttü. (Devamı için tıklayınız)

 Utku İlik, Eczacıbaşı Holding İK Direktörü 

1970 yılında Antakya’da doğdu. Liseyi İzmir Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun oldu. 1992 yılında Koç Grubu’na Management Trainee olarak girdi ve 1992-1996 yılları arasında Beko Elektronik’te görev yaptı. Aynı dönemde, 1994 - 1996 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını tamamladı. Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 1997 yılında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak Eczacıbaşı Topluluğu’na katıldı. (Devamı için tıklayınız)

12.20-13.30

Öğle Yemeği

    13.30-14.00

Modern Sabahlar

  Özellikle gençlik sürecinin bir kısmını Ankara’da geçirenlerin daha yakından tanıdığı ve sonrasında hayatının    bir köşesinde hep var ettiği “Modern Sabahlar”, yaptıkları radyo programı ile başta Ankaralı dinleyiciler olmak  üzere tüm dinleyicilerinde alışkanlık yarattılar. 20 yıldan uzun bir süredir esprili ve sıra dışı sabah şovları ile bir  radyo programından beklediğiniz ve beklemediğiniz her şeyi dinleyicileri ile paylaşan “Modern Sabahlar”, Ege,  Fahir ve Oktay’la  birlikte kongremizde yer alacaklar.

14.00-14.40

Organizasyon Başarısına Etkileri Açısından Koçluk ve Mentorluk

Evrim Cabbaroğlu, Evolve Liderlik ve Koçluk Eğitim Danışmanlığı, Kurucu, Profesyonel Liderlik ve Takım Koçu, Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Kıdemli Öğretim Görevlisi

Evrim Cabbaroğlu kurucusu olduğu Evolve Liderlik ve Koçluk Eğitim Danışmanlığı bünyesinde yönetici ve takım koçluğu, liderlik ve yetenek gelişimi, kadın liderliği ve sosyal girişimcilik alanlarında hizmet vermektedir. Bunun yanında,Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsünde Kıdemli Öğretim Görevlisi olarak İşletme yüksek lisans öğrencilerine (MBA, Executive MBA) birebir ve grup koçluğu desteği vermekte; koçluk, liderlik, takım yönetimi ve sosyal girişimcilik dersleri vermektedir. (Devamı için tıklayınız)

Rıza Kadılar, EMCC (Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi) Turkey, Başkan

Dr. Riza Kadılar ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimini Stanford Üniversitesi’nde ekonomi yüksek lisansı ve Paris’de bulunan HEC’de MBA yaparak gerçekleştirmiş, “basın ekonomisi” alanında doktora çalışmalarını yapmış, INSEAD bünyesinde “Strategic Bank Management” programından mezun olmuştur.Türkiye, Fransa, İngiltere ve Hollanda’da üst düzey banka yöneticiliği yapan Dr. KADILAR halen bir uluslararası yatırım bankasının Türkiye ülke genel müdürü ve temsilcisi olarak görev yapmaktadır. (Devamı için tıklayınız)

14.40-15.00

Kahve ve Sosyalleşme Arası

15.00-15.20

E-learning, Dijitalleşme ve Teknoloji

Ahmet Hançer, Enocta Genel Müdür

ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden 1994 yılında mezun olduktan sonra iş hayatına İş Bankası Teftiş Kurulu’nda başlamıştır. 1996 yılında İş Bankası’ndan ayrılarak Amerika’da değişik tarihlerde e-learning ve kurumsal uzaktan eğitim konularında eğitim, seminer ve proje çalışmalarına katılmıştır. Özellikle 1999 yılından başlayarak Amerika merkezli LearnLincCorp. şirketi ile Türkiye’de sanal sınıf uygulamaları üzerine çalışmalarda bulunmuştur. (Devamı için tıklayınız)

15.20-16.00

Değişen Dünyada CEO Gözüyle İK’nın Öncelikleri

Doç. Dr. Ömer Bolat, Albayrak Grubu CEO

30 Ağustos 1963 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk-orta-ticaret lisesi tahsilini İstanbul’da Yaptı. Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, uluslararası ekonomik ilişkiler bölümünden 1984 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Avrupa entegrasyonu alanında Hollanda-Amsterdam Üniversitesi, Avrupa Enstitüsü’nde tamamladı. Ayrıca Almanya-Kiel Üniversitesi, Dünya Ekonomisi Enstitüsü’nün yüksek lisans düzeyindeki uluslararası ekonomi ve işletme programından mezun oldu. Yurda dönüşünde Marmara Üniversitesi, Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nden “Avrupa Para Sistemi” konusundaki teziyle doktora diplomasını 30 Ocak 1989’da aldı. Askerlik görevini 1989 yılı içinde Gölcük’te yaptı. (Devamı için tıklayınız)

   

16.00-16.20

Kahve ve Sosyalleşme Arası

16.20-16.40

Çalışanlar - İyi Yönetişim: Vatandaşlar ve Demokratik Yönetim

Dilek Ertükel, Ulusal Demokratik Enstitüsü Ulusal Danışmanı ve Kıdemli Müdürü

Dilek Ertükel 30 yıldan fazla sivil toplum kuruluşlarının strateji, organizasyonel iletişim ve kaynak kapasite gelişimlerinin oluşturulmasında/kurulmasında, Amerika, Türkiye, Brezilya, Gürcistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Sırbistan, Etiyopya, Pakistan, Bangledeş, Rusya, Karadağ ve Mısır’da rol almıştır. Şu an ise Ulusal Demokratik Enstitüsü’nün Türkiye ile uluslar arası ilişkileri adına, Ulusal Danışmanı ve Kıdemli Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ertükel Birleşmiş Milletler, İsviçre Kalkınma ve İşbirliği Ajansı, Demokrasi için Dünya Hareketi, Amerikan Tabipler Derneği ve Demokratik Ulusal Komite için danışmanlık yapmıştır. (Devamı için tıklayınız)

       16.40-17.00 Kadının İş Yaşamındaki Yeri

Türk Traktör – Filizlerin Mucizeleri

Hizmet ettiğimiz sektör olan tarımda, Türkiye’de kadın emeği oldukça yüksek oranlardadır. Ancak üretimin yer aldığı otomotiv sektöründe bu oran oldukça düşük seviyede olup, iş tarımda makine kullanımına geldiğinde de yine kadın emeği geri planda kalmaktadır. TürkTraktör Filizlerin Mucizeleri projesi kapsamında, cinsiyet eşitliğine dikkat çekmenin yanı sıra; kadın istihdamının arttırılması; hem yatay, hem de dikey olarak her meslek ve statüde varlık ve sürdürülebilirliklerinin sağlanması, şimdiye dek toplumsal cinsiyet eşitsizliği nedeniyle içine giremedikleri alanlarda yükselmeleri ve ilerlemeleri için çalışmalar yapmayı hedefliyor. (Devamı için tıklayınız)

Moderatör: Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Türk Traktör: Ceren Ertem, İnsan Kaynakları ve Yetenek Yönetimi Müdürü, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı: Asuman Dener, Karabuğday Yetiştiricileri ve Sağlıklı Yaşam Derneği: Yasemin Sürmeli, Türk Traktör Saha Çalışanı: Zeynep Yüksel, Kadın Çiftçi: Rahime Yıldırım

          17.00 Aile Fotoğrafı

 

Yer: Wyndham Otel Ankara

 

Sabah Çalıştayları

 

09.30-13.00

Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri

Ahu Demirdamar / KalDer Eğitmeni

(Özgeçmiş için tıklayınız)

İşe alım için mülakatlar, hem aday hem de alım yapan kişi ya da birim tarafından  kişi tarafından oldukça önem taşımaktadır. Son dönemde uygulanan mülakat teknikleri içinde “yetkinlik bazlı mülakat” teknikleri sıkça tercih edilmektedir. Çalıştayda bu mülakat türünü daha etkin kullanmak için bilgilendirme ve uygulama yapılacaktır. Görüşmenin teknikleriyle ilgili araştırma bulguları, Geleneksel yöntemlerle davranışsal yöntemin karşılaştırılması, işe alım görüşmesindeki soru türleri, iletişim becerileri, etkin not alma ve iyi bir görüşme için ip uçları çalıştayda sunulacak temel başlıkları oluşturacaktır.
       09.30-13.00
 

 

Türk Traktör'de Yetenek Yönetimi 

Ceren Ertem / Türk Traktör İK ve Yetenek Yönetimi Müdürü

(Özgeçmiş için tıklayınız)

TürkTraktör’de Yetenek Yönetimi sürecinin en önemli bileşenleri, çalışanları daha net adımlarla ileriye götürmek için oluşturulmuş Yol Haritam ve Parlayan Yıldızlar  projeleridir. Yol Haritam, teknik uzmanlık süreci ile gelişimi destekleyip her seviyedeki çalışana uzmanlık yolunda  çözüm geliştirirken,  Parlayan Yıldızlar, geleceğin liderlerini adım adım yetiştiriyor. Bu kapsamda 2016 yılında dünyanın önde gelen uluslararası iş dünyası ödüllerinden Stevie Awards’ta İşgücü Geliştirme ve Öğrenmede Başarı kategorisinde gümüş ödülü kazanmış Yetenek Yönetimi süreci, tecrübelerini sizlerle paylaşmaya hazır.

09.30-13.00

 

Roketsan Yönetici Geliştirme Programı 

Nazlı Özder / Roketsan - Eğitim Uzmanı

(Özgeçmiş için tıklayınız)

Türk savunma sanayiinin gelişiminde önemli rol oynayan ve ülkemizin roket ve füze sistemleri konusundaki uzman kuruluşu olan ROKETSAN, sahip olduğu insan kaynağını her zaman “değer” olarak görmektedir. Bu kapsamda, tüm çalışanları için farklı içeriklerde eğitim ve gelişim programları uygulayan ROKETSAN, 2010 yılı itibariyle geleceğin liderleri olacak yönetici adayları için “mtRS” Yönetici Yetiştirme Programı’nı hayata geçirmiştir. (Devamı için tıklayınız)

 

Öğleden Sonra Çalıştayları

14.00-17.30

 

İş Mevzuatında Güncel Değişiklikler

Prof. Dr. Erdem Özdemir / Marmara Üniversitesi - Akademisyen

(Özgeçmiş için tıklayınız)

Kurumlarda çalışanların genelini, özellikle İnsan Kaynakları bölümü çalışanlarını yakından ilgilendiren konuların başında mevzuat ve kanunlar gelmektedir.   İş hukuku ile ilgili geçtiğimiz dönemlerde çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Bu çalıştayda kişisel verilerin korunması kanunu, geçici iş sözleşmesi, yıllık ücretlere ilişkin yeni düzenlemeler, uzaktan çalışma ve doğum sonrası çalışma gibi güncel ama tartışmalı başlıklar çeşitli vakalardan örneklemelerle açıklanmaya çalışılacaktır.

14.00-17.30

 

Kurumsal Akademi Kurmak ve Yönetmek

Gülşen Kılıç / Türk Telekom - Kariyer ve Yetenek Yönetimi Grup Müdürü (Özgeçmiş için tıklayınız)

Doğan Özmen / Türk Telekom - Teknik Fonksiyonlar Gelişim Grup Müdürü (Özgeçmiş için tıklayınız)

Son yılların güncel yaklaşımlarından akademi konusuna uygulamadan örneklerle bakarak inceleneceği, eğitim ve gelişim fonksiyonunu farklılaştırmak isteyen kurumların yol haritası için ipuçları bulacağı bir çalışma olacaktır. Çalıştayda eğitim ve gelişim dünyasında genel yaklaşımlar, kurumsal Akademi ve eğitim departmanı farkları, dünya çapında örnekler ve farklı uygulamalarla yetenek yönetimi, performans süreçleri gibi diğer insan kaynakları süreçleri ile ilişkisi ele alınacaktır.

14.00-17.30

 

Stresle Başa Çıkabilme: Psikoloji Biliminden Hap Bilgiler​

Yrd. Doç. Dr. Emre Selçuk / ODTÜ - Akademisyen

(Özgeçmiş için tıklayınız)

İş arkadaşınızla tartışmak, ya da tartışmamak için kendini zor tutmak, üstlerinden veya akranlarından olumsuz geri bildirim almak, haksızlığa uğradığını düşünmek, işleri yetiştirememe riski varken üstüne daha fazla iş almak zorunda kalmak, hakkında çıkan dedikoduyu duymak, tam e-posta kutusunu temizlemişken “2 Yeni Eposta” işaretini görmek, erken gelmek ve geç çıkmak zorunda kalmak, kritik bir sunum öncesi bir türlü rahatlayamamak... İş hayatında sizi ne strese sokar sorusu herhalde cevaplanması en kolay soru olsa gerek. Maalesef iş hayatında stres kaynağı çok. İşin kötüsü aranıp da bulunabilecek stressiz hayat diye bir şey de yok. (Devamı için tıklayınız)
   

 

Yer: Radisson Blu Otel Ankara

  Ana Sponsor                              
 

Resmi Sponsor      

 

 

  

 

 
Kongre Sponsoru 

 

 

   
Hizmet Sponsorları

 

 

 

 

Medya Sponsoru

  

 

 
Dijital İletişim Sponsoru

 

 

 

 

İnsan Kaynakları Kongresi’ne Sponsor Olarak Neden Destek Vermelisiniz?

 • KalDer’i destekleyerek ülkemizde eğitim, sağlık ve kamu hizmetleri başta olmak üzere her türlü alanda yaşam kalitesini arttırmak için 20 yılı aşkın süredir büyük gayretlerle çaba harcayan bir sivil toplum örgütünü desteklemiş olacaksınız.
 • Hiçbir kurumun ayıramayacağı kadar vakit ve kaynağı KalDer her birimizin yaşam kalitesinin artması için sizlerin desteğiyle ayırmaktadır. Sonuçta önce toplum ve içindeki bireyler bundan fayda görmektedir.
 • 2004 yılından bugüne yaptığımız bu etkinlik özellikle İstanbul’da gerçekleştirilen Kongrelere bütçe kısıtları nedeniyle katılma fırsatı bulamayan yönetici, çalışanlar ve öğrenciler için önemli bir öğrenme ve aynı zamanda tanışma ortamı oluşturmaktadır. Burada öğrendikleri bilgilerle işlerini ve çalışma anlayışlarını geliştirirken, yeni tanıştıkları kişilerle de Kongre sonrasında da bilgi alışverişinde bulunarak birbirlerine destek sağlamaktadırlar.

Kişilere uygun bedellerle bu hizmeti sunmanın tek yolu sponsor desteğidir. Kişilerin gelişimi kurumların gelişimini, kurumların gelişimi ülkenin gelişimini sağlamaktadır.

Sponsorluk dosyası için tıklayınız.

 

 
 
 
 

Standlar  

  

          

 

  

 

 

         
      

 

 

İnsan Kaynakları Kongresi Stand Alanında Neden Yer Almalısınız?

 • İnsan Kaynakları Kongresi stand alanında, gün boyunca kongreye katılan öncü firmaların yöneticileri ve sektörü paylaşan kuruluşlar bir araya gelecek.
 • Kongre, İnsan Kaynakları konusunda Ankara’da gerçekleştirilen en büyük ve kapsamlı etkinliktir.
 • Kongreye Ankara, İstanbul ve çevre illerden 200-250 katılımcı yaklaşık 200 farklı firmadan katılmaktadır.
 • Katılımcılar; kurumların genel müdürleri, İK müdür ve uzmanları ile kalite profesyonellerinden oluşmaktadır. Ayrıca her yıl kongreye çok sayıda öğrenci de katılmaktadır.
 • Müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz ile birebir görüşme imkanı bulacaksınız.

 

Stand Alanında Hangi Firmalar Yer Alabilir?

İnsan Kaynakları

 • İnsan kaynakları danışmanlığı
 • İşe alım hizmeti
 • Beyin avcılığı / Headhunting

Eğitim

 • Eğitim danışmanlığı
 • Yönetim danışmanlığı
 • Üniversiteler
 • Meslek kuruluşları ve STK'lar

Lojistik

 • Temizlik hizmetleri
 • Güvenlik hizmetleri
 • Araç - Filo hizmetleri
 • Toplantı ve konaklama hizmetleri
 • Yiyecek - İçecek hizmetleri
 • Sağlık ve sigorta hizmetleri

Teknoloji ve Yazılım

 • Yazılım
 • Sunum destek hizmetleri
 • Masaüstü yayıncılık

Yayıncılık

 • Yayın
 • Yayınevleri
 • Sektörel dergiler
 • Görsel medya 

Reklam / Tanıtım / Araştırma

 • Reklam ajansları
 • Halkla ilişkiler
 • Araştırma

 

Metrekare Bedeli

 • Metrekaresi 350,00 TL (KDV Dahil) ‘dir.
 • En az 4 malan satışı yapılmaktadır. Bedellere stand kapaması dahil değildir.
 • Katılım stand alanı ile sınırlı olacağından katılım talepleri başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
 • Stand görevlisi iki kişinin kongreyi katılması serbesttir.
 • Stand görevlisi iki kişinin öğle yemeği ve çay kahve ikramlarına katılması serbesttir.

Stand dosyası için tıklayınız.

 

 

 

 

İletişim ve Kayıt için;

Kongre ve çalıştay kaydı için tıklayınız

Kongre Katılım Fiyatı

(Wyndham Otel Ankara)

  30 Nisan'a Kadar 1 Mayıs ve Sonrası
KalDer Üyeleri 250 TL (KDV Dahil) 275 TL (KDV Dahil)
Potansiyel Üye 300 TL (KDV Dahil) 325 TL (KDV Dahil)

 

Çalıştay Katılım Fiyatı

(Radisson Blu Otel Ankara)

  8 Mayıs'a Kadar
KalDer Üyeleri 180 TL (KDV Dahil)
Potansiyel Üye 215 TL (KDV Dahil)

Begüm Çetintarakçı, Proje ve Gelişim Sorumlusu

Tel: 0312 447 48 68 - 15

E mail: begum.cetintarakci@kalder.org