İnsan Kaynakları Kongresi

10 Mayıs 2018
İnsan Kaynakları Kongresi

İnsan Kaynakları Kongresi 10 Mayıs 2018'de Wyndham Otel Ankara'da gerçekleşti.

2018 İKK raporu için tıklayınız.

 

 

10 Mayıs 2018 (Wyndham Otel Ankara)

     09.00 - 09.30  Kayıt

09.30-09.45

 Açılış Konuşması

 

Nazmi Karyağdı, KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı 

09.45-10.30

15. Yıla Özel CEO'ların Gözünden İK Oturumu

 

 

Özgür Umut Eroğlu, Teknomont Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO

Özgür Umut Eroğlu, Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve BDT ülkelerinde anahtar teslimi enerji santrali inşaatı, enerji ve ilgili yatırım projelerinde 20 yılı aşkın bir sürede; 4 kıtada ve 14 ülkede, 30.000 MW’ın üzerinde enerji santrali projesinin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Eroğlu; 2012-2017 yılları arasında GAMA Holding'in Enerji Santralları yapım projelerinin EPC (Mühendislik-Satınalma-Yapım) taahhütleri alanında uzmanlaşan iştiraki olan GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş’ nin CEO’su olarak görev yaptıktan sonra; 2017 yılında EPC bazlı enerji santrali yatırımlarına kendi kurduğu ortaklıkla devam etme kararı alarak; kariyer yolculuğunda farklı bir adım atmıştır. (devamı için tıklayınız)

 

Birol Ergüven, Limak CEO

1969 yılında Ankara’da doğan Birol ERGÜVEN 1993 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği’nde Lisans ve 1996 yılında aynı bölümde Yüksek Lisans’ını tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine 1994 yılında TÜBİTAK SAGE de araştırma mühendisi olarak başlamış olup, 1994 sonrası endüstriyel ürün ve makinaların ticareti alanında çalışmaya başlamıştır. 1998’den itibaren TEMSA Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak çalışmış aynı dönemde MBA eğitimini de tamamlamıştır. (devamı için tıklayınız)

10.30-11.00

Mutlu Çalışanlar Nerede?

 

 

Ayşin Altuniç Güven, TV8 ve Acun Medya İK ve Organizasyonel Gelişim Direktörü  

İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi üzerine yapan Ayşin Altuniç Güven, Otomotiv sektöründe bir süre çalıştıktan sonra, 1997 yılında Doğuş Holding’de İnsan Kaynakları alanında çalışmaya başladı. 2001-2005 yılları arasında Arkas Holding ve 2005-2013 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu’nda İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini üstlendi. (devamı için tıklayınız)

    11.00-11.20 Kahve ve Sosyalleşme Arası

11.20-11.50

Dijital Deneyimlerle Şekillenen Yeni Dünya

Hilal Atılay, Turkcell Organizasyon Geliştirme ve İK Planlama Direktörü

Yıldız Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel hayatına Netaş’ta başlayan Atılay, 1997 yılında Turkcell Grup’a katılmıştır. 2009 yılında Turkcell Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Atılay, 2014 yılına kadar ICT bünyesinde farklı geliştirme ve operasyon ekiplerinin yöneticiliğini yapmıştır. Ardından Şebeke Yönetimi fonksiyonunda Servis Destek ve Kontrol Merkezi Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. IMD Global Liderlik Programını tamamlamıştır. Hali hazırda, Turkcell Grup İnsan Kaynakları’nda Organizasyon Geliştirme ve İK Planlamadan sorumlu Direktörlük görevine devam etmektedir.      

11.50-12.20

İK'nın Dijital Metodları Kullanımı

   

Şeref Can Özkaya, STM Siber Güvenlik Uzman Yardımcısı (Moderatör)

STM Capture The Flag yarışmasında birinci gelen ekip RTFM Üyeleri

Selim YILDIZ - Dokuz Eylül Üniversitesi - Bilgisayar Bilimleri

Harun GÜLEÇ - Pamukkale Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği

Semih DEMİRCİ - Sakarya Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği

Ali AĞDENİZ - Gazi Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği

12.20-13.20

Öğle Yemeği

13.20-13.30 Biraz Hareket Hepimize İyi Gelecek

13.30-14.00

Çalışma Alanlarında Sağlık

 

 

Renan Gökyay, Nurus Baş Tasarımcısı

Nurus’un 3.jenerasyon temsilcilerinden biri olan Renan Gökyay ODTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunudur. Gökyay, Türkiye’yi birçok tasarım ödülüyle tanıştıran, ofis mobilyası sektöründe ilk AR-GE Merkezine sahip olan Nurus’un Baş Tasarımcısı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini sürdürmektedir.

14.00-14.30

Kişisel Verilerin Korunmasına Ne Kadar Hazırız?

Mustafa Erbilli, Kişisel Verileri Koruma Kurulu Veri Yönetimi Daire Başkanı

1975 yılında Kayseri’de doğan Mustafa Erbilli, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra 1998 yılında Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığında uzman yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Uygulama ve Veri Yönetimi Daire Başkanlığında farklı birimlerde 2002 yılından itibaren uzman olarak, 2010 yılından itibaren de yönetici olarak görev yaptıktan sonra Mart 2017’de Kişisel Verileri Koruma Kurumunda görev yapmaya başlamıştır. Nisan 2017’den itibaren Kişisel Verileri Koruma Kurumu Veri Yönetimi Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

14.30-14.45

Kahve ve Sosyalleşme Arası

14.45-15.15

Mutlu Çalışmak Bir Ütopya Mı?

 

 

 

 

Mutlu Yaka Ekibi

Selin Güneş-İrem Devseren- Zeynep Erdoğan (Plazadan Dünyaya)

Tuğba Dedeoğlu Demir (Ceres Yayınları)

(Özgeşmiş için tıklayınız)

 15.15-16.00 Engelleri Aşmak
  Moderatör: Aysu Gürocak, Aykons Yönetim ve İnsan Kaynakları Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü

Fotoğraf: Kaan Verdioğlu

Gizem Girişmen, Milli Sporcu (Milli Okçu-2008 Paralimpik&2009 Dünya Şampiyonu) ve Spor Genel Müdürlüğü Dış ilişkiler Dairesi Başkanı

25 Kasım 1981’de Ankara’da doğdu. İlkokulu bitirdiği yaz bir trafik kazası geçirdi ve kaza sonrası T5 seviyesinde omurilik felci oldu. Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde ortaokul ve lise, ardından Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünde üniversite eğitimini başarıyla tamamladı. Eylül 2004’te okçuluğa başladı ve 2005 yılında Paralimpik Okçuluk Milli Takımına girdi. (devamı için tıklayınız)

 

Osman Çakmak, Ampute Futbol Takımı Takım Kaptanı

Çiftçi bir ailenin altıncı ve son çocuğu olarak dünyaya gelen Osman Çakmak İlköğretimi bitirdikten sonra iki abisi ile birlikte İstanbul’a çalışmaya gitmiştir. En büyük hayali futbolcu olmaktır. Bu nedenle ilk olarak Zeytinburnuspor ardından Yenidoğan Güneşspor takımlarında forma giymeye başlamıştır. (devamı için tıklayınız)

16.00-16.15 Kahve ve Sosyalleşme Arası
16.15-16.45 Yol Güvenliği ve Koçluk

 

 

Mert İntepe, Uluslararası Yol Emniyet Uzmanı, Adalet Bakanlığı Trafik Kazaları Bilirkişisi , TMGD (Tehlikeli Maddeler Güvenlik Danışmanı)

Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişki mezunu olan Mert İntepe, hobisini profesyonelliğe dönüştürmek adına 1998 yılında Türkiye’de Yol Güvenliği ve Güvenli Sürüş Eğitimleri üzerine eğitmenliğe başlamıştır.‘’Türkiye trafiği için‘’ kendi imzası ile profesyonel şirketi adına işler yapmış uluslararası standartlarda eğitim modülleri geliştirmiş ve uygulamıştır.2009 yılında Yol Güvenliği, Güvenli sürüş, İleri Sürüş, Ekonomik sürüş eğitimlerinin artık sektör olması gerekliliğine inanarak AdexAkademi’yi kurmuştur. (devamı için tıklayınız)

16.45

Aile Fotoğrafı

 

 

Yer: Wyndham Otel Ankara

Sabah Çalıştayları ( 9 Mayıs 2018 - Radisson Blu Otel Ankara)

09.30 - 13.00

 Kurumlarda Etik Yönetimi Ve Etik Kalite Standartlarının Uygulanması

 Moderatör: Prof.Dr. Mahmut Arslan / Ibn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi (Özgeçmiş için tıklayınız)

 

 

Kurumsal sosyal sorumululuk bağlamında etik yönetimi nasıl olmalıdır sorusu ve bu konuda etik standartların etkisinin neler olabileceğinin tartışılacağı çalıştayda konusunda uzman olan akademisyenler ve yöneticiler davet edilecektir. Çalıştay bireysel sunumların ardından katılımcılar ve izleyiclerin tartışması ile interaktif bir şekilde 3 saat ilerleyecektir.

09.30 - 13.00

Değer Odaklı Kurum Kültürü Yaratmak

Moderatör: Sarp Kaya Görür / İdea Coaching Kurucu Ortağı (Özgeçmiş için tıklayınız)

Her sağlıklı kurum büyürken çeşitli değişim basamaklarından geçer. Ancak bu değişim eğer ondan etkilenecek insanları gözetmez ise başarısız olma riskini taşır. Kurumunuzun içinden geçtiği değişim evrelerinin ve tiplerinin farkında olmak ve bunu destekleyecek Kurum Kültürü değişikliklerini öngörmek, tasarlamak ve yönetmek; hem kurumunuza hem de çalışanlarınıza değer katmak için size yeni araçlar ve fırsatlar sunabilir. (Devamı için tıklayınız)

Öğleden Sonra Çalıştayları ( 9 Mayıs 2018 )
14.00 - 17.30

 İş Birliğine Açık Kurum Kültürü Geliştirmek

 Moderatör: Mehmet Baha / Solution Folder Kurucu ve Uzman Danışmanı (Özgeçmiş için tıklayınız)

 

İşbirliğine açık kurum kültürü oluşturmak çalıştayının üç tane amacı var. Birinci amaç iş birliğini, yaşayarak öğrenme metoduyla ve müzik yoluyla yaratıcı bir şekilde deneyimleme. İkinci olarak, iş birliğine açık kurum kültürü ile ilgili dünyadan ilham verici örnekler öğrenme. Son olarak, ABD’deki MIT Üniversitesi’nin kullandığı bir yaklaşımı uygulayıp kendi şirketinizdeki iş birliğini güçlendirme. Etkileşimli geçecek olan çalıştayda, yaşayarak öğrenme deneyimine ek olarak, grup çalışması, bireysel çalışma ve sunum yapacaksınız. Çalıştay sonunda, iş yerinizde uygulamak için adımlar belirleyeceksiniz. Size ilham verecek sıra dışı ve yaratıcı bir çalıştay olacak. 

 

 

ANA SPONSOR

                                                                                               

DESTEK SPONSORU

DESTEK SPONSORU

HİZMET SPONSORU

HİZMET SPONSORU

MEDYA SPONSORU

 

 

       

           

İnsan Kaynakları Kongresi’ne Sponsor Olarak Neden Destek Vermelisiniz?

KalDer’i destekleyerek ülkemizde eğitim, sağlık ve kamu hizmetleri başta olmak üzere her türlü alanda yaşam kalitesini arttırmak için 20 yılı aşkın süredir büyük gayretlerle çaba harcayan bir sivil toplum örgütünü desteklemiş olacaksınız.İnsan Kaynakları Kongresi’ne Sponsor Olarak Neden Destek Vermelisiniz?

 • Hiçbir kurumun ayıramayacağı kadar vakit ve kaynağı KalDer her birimizin yaşam kalitesinin artması için sizlerin desteğiyle ayırmaktadır. Sonuçta önce toplum ve içindeki bireyler bundan fayda görmektedir.
 • 2004 yılından bugüne yaptığımız bu etkinlik özellikle İstanbul’da gerçekleştirilen Kongrelere bütçe kısıtları nedeniyle katılma fırsatı bulamayan yönetici, çalışanlar ve öğrenciler için önemli bir öğrenme ve aynı zamanda tanışma ortamı oluşturmaktadır. Burada öğrendikleri bilgilerle işlerini ve çalışma anlayışlarını geliştirirken, yeni tanıştıkları kişilerle de Kongre sonrasında da bilgi alışverişinde bulunarak birbirlerine destek sağlamaktadırlar.

Kişilere uygun bedellerle bu hizmeti sunmanın tek yolu sponsor desteğidir. Kişilerin gelişimi kurumların gelişimini, kurumların gelişimi ülkenin gelişimini sağlamaktadır.

Sponsorluk dosyası için tıklayınız.

 

 

 
 
 
 

Stand Sahipleri                              

                       
   

İnsan Kaynakları Kongresi Stand Alanında Neden Yer Almalısınız?

 • İnsan Kaynakları Kongresi stand alanında, gün boyunca kongreye katılan öncü firmaların yöneticileri ve sektörü paylaşan kuruluşlar bir araya gelecek.
 • Kongre, İnsan Kaynakları konusunda Ankara’da gerçekleştirilen en büyük ve kapsamlı etkinliktir.
 • Kongreye Ankara, İstanbul ve çevre illerden 200-250 katılımcı yaklaşık 200 farklı firmadan katılmaktadır.
 • Katılımcılar; kurumların genel müdürleri, İK müdür ve uzmanları ile kalite profesyonellerinden oluşmaktadır. Ayrıca her yıl kongreye çok sayıda öğrenci de katılmaktadır.
 • Müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz ile birebir görüşme imkanı bulacaksınız.

 

Stand Alanında Hangi Firmalar Yer Alabilir?

İnsan Kaynakları

 • İnsan kaynakları danışmanlığı
 • İşe alım hizmeti
 • Beyin avcılığı / Headhunting

Eğitim

 • Eğitim danışmanlığı
 • Yönetim danışmanlığı
 • Üniversiteler
 • Meslek kuruluşları ve STK'lar

Lojistik

 • Temizlik hizmetleri
 • Güvenlik hizmetleri
 • Araç - Filo hizmetleri
 • Toplantı ve konaklama hizmetleri
 • Yiyecek - İçecek hizmetleri
 • Sağlık ve sigorta hizmetleri

Teknoloji ve Yazılım

 • Yazılım
 • Sunum destek hizmetleri
 • Masaüstü yayıncılık

Yayıncılık

 • Yayın
 • Yayınevleri
 • Sektörel dergiler
 • Görsel medya 

Reklam / Tanıtım / Araştırma

 • Reklam ajansları
 • Halkla ilişkiler
 • Araştırma

 

Metrekare Bedeli

 • Metrekaresi 350,00 TL (KDV Dahil) ‘dir.
 • En az 6 malan satışı yapılmaktadır. Bedellere stand kapaması dahil değildir.
 • Katılım stand alanı ile sınırlı olacağından katılım talepleri başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
 • Stand görevlisi iki kişinin kongreyi katılması serbesttir.
 • Stand görevlisi iki kişinin öğle yemeği ve çay kahve ikramlarına katılması serbesttir.

Stand dosyası için tıklayınız.

 

 

 

 

İletişim ve Kayıt için;

Kongre ve çalıştay kaydı için tıklayınız

Kongre Katılım Fiyatı

(Wyndham Otel Ankara- 10 Mayıs 2018)

  30 Nisan'a Kadar 1 Mayıs ve Sonrası
KalDer Üyeleri 250 TL (KDV Dahil) 275 TL (KDV Dahil)
Potansiyel Üye 300 TL (KDV Dahil) 325 TL (KDV Dahil)
Öğrenci 30 TL (KDV Dahil) 30 TL (KDV Dahil)

 

Çalıştay Katılım Fiyatı

(Radisson Blu Otel - 9 Mayıs 2018)

  8 Mayıs'a Kadar
KalDer Üyeleri 180 TL (KDV Dahil)
Potansiyel Üye 215 TL (KDV Dahil)

Begüm Çetintarakçı, Proje ve Gelişim Sorumlusu

Tel: 0312 447 48 68 - 15

E mail: begum.cetintarakci@kalder.org