Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı

11 Ekim 2017
Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı

Kurumlarda ekip çalışmalarının yaygınlaşması ve iyi uygulama örneklerinin paylaşılarak birbirinden öğrenme fırsatı yaratılması amacıyla Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı düzenlenmekte, Kalite Çemberleri ve Kaizen konusunda ödül verilmektedir. 

Bu yıl onuncu kez verilen Kalite Çemberi ve Kaizen Ödülleri 11 Ekim'de düzenlenen 20.Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı'nda sahiplerini buldu. 2008 yılından itibaren verilen Kalite Çemberi Ödülü’nü Kordsa’dan iki ekip almaya hak kazandı. Bu yıl altıncı kez verilen Kaizen Ödülleri ise, Gamak Makine, Hema Endüstri, Progıda ve Yünsa ekiplerine gitti.

Bu yıl ilk defa saha çalışanları tarafından yapılan sunumlar, sunum tekniği ve ekip katılımı açısından değerlendirilip ödüllendirildi. Ödülün sahibi Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Deniz Yıldız Kaizen Ekibi oldu.

Konferans detaylı programına ve broşüre ulaşmak için tıklayınız

Yayınlanmasına izin verilen sunumlara aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Sabah Çalıştayları (Radisson Blu Otel Ankara)
09.30 - 13.00  

 Ofiste 7S Uygulamaları Panasonic Örneği

 Moderatör: Yahya Kösalı / Panasonic Eco Solutions Yönetim Sistemleri Yetkilisi (Özgeçmiş için tıklayınız)

 

 Kalite, maliyet ve israf konularında sürekli gelişimin sağlanabilmesi için gerekli olan düzenli, temiz ve verimli çalışma ortamı hazırlamanın ve sürekliliğinin sağlanmasının yanında güvenlik ve tasarrufla ile ilgili 7 adımdır. Ayıkla, Düzenle, Temizle, Standartlaştır ve Sürdür adımlarının yanına Güvenli Çalış ve Tasarruflu Çalış adımlarının eklendiği 7S israfları önleyerek işlerimizi daha hızlı, etkin ve düşük maliyetle yapmamızı sağlar. Bu çalışmalarla, daha güvenli, hızlı, etkin, daha az alanda çalışmalar yapmış olacağız. (Devamı için tıklayınız)
09.30 - 13.00

 Türk Traktör'de Ekip Çalışmalarının Kurulması ve Yaşatılması

 Moderatör: Yusuf Köncü / Türk Traktör Üretim ve Takım Lideri (Özgeçmiş için tıklayınız)

 

 Kaizen; teknik araçların, üretimde harcanan zamanın ve maliyetin yavaş ancak devamlı olarak iyileştirilmesini hedefler.  Burada amaç sonuçlardan çok sürecin iyileştirilmesidir. Bu sayede kısa vadede sonuçlarda iyileşme, daha uzun vadede ise gelişme elde edilir. Kaizen çalışmalarında insan unsurunun diğer üretim süreçlerine göre ayrı bir önemi vardır. Bu sebeple öncelik, takım çalışmasının işleyişidir.Bu süreçte üretim ve yönetimde çalışanların tamamının sürece ortak olmaları beklenir. Yeni fikirleri sadece çekirdek takımdan beklemektense, sorunlarla doğrudan temasta olan ve bunları fark edebilen üretimdeki insanları da bu sürece dahil etmek öncelikli hedeftir. Burada amaç geçici çözümlerden çok kalıcı çözümlerle sürecin devamlılığını sağlamaktır. (Devamı için tıklayınız)

Öğleden Sonra Çalıştayları (Radisson Blu Otel Ankara)
14.00 - 17.30

 Her İşi Tek Yöntemle Çözmek İster miydiniz? ; Problem Çözme Metoduyla İş Yapma Modeli

 Moderatör: Gülcan Çakır / Kaizen Enstitüsü Planlama ve Geliştirme Müdürü (Özgeçmiş için tıklayınız)

 Bu çalıştayın amacı, katılımcılara, kurum hedeflerine ulaşmada, işletmedeki her tür problemi ele almada ve tüm iş süreçlerini yürütmede sistematik bir  yaklaşım sunmaktır. Yöneticilerin ve diğer tüm çalışanların “problemin olması kötüdür” önyargısını, “problemi fırsata dönüştürebilirim” yaklaşımıyla  değiştirerek işyerini ve işini iyileştirme fırsatının formülü bu çalıştayda sunuluyor. (Devamı için tıklayınız)

14.00 - 17.30

 TPM-Kaizen ve Takdir Tanıma Sistemi Seçil Kauçuk Örneği

 Moderatör: Ferhat Çelik / Seçil Kauçuk Kalite Yöneticisi (Özgeçmiş için tıklayınız)

 

 Seçil Kauçuk TPM-Kaizen çalışmalarında stratejik hedefleri belirlerken sistematik yaklaşım göstermektedir. Stratejik hedeflerine bağlı alt kantitatif  hedefler ve bu hedefleri destekleyecek aksiyonlarını belirlemiştir. TPM Yapılanması ve Takdir Tanıma Sisteminin katkıları; yapılan kaizen çalışmaları,  çalışanların TPM-Kaizen çalışmalarına katılımı ve motivasyonu ile kanıtlanmıştır. Çalıştayda “Takdir Tanıma sisteminin” işleyişi, KPI (Kritik performans  Göstergeleri), çalışanların takdir edilmesi ve ödüllendirilmesine ilişkin uygulamalar paylaşılacaktır. (Devamı için tıklayınız)

 

 

Konferans Sponsorlarımız...

 

Sponsorluk dosyası için tıklayınız.

Konferans Kayıt Bedelleri

KalDer Üyeleri:  200 TL

Potansiyel Üye: 250 TL

Aynı kurumdan 10-20 kişi arası katılımlarda %10, 21 kişi üzerinde %15 katılım bedeli üzerinden indirim uygulanacaktır.

 
Çalıştay Kayıt Bedelleri
 
KalDer Üyeleri:  150 TL

Potansiyel Üye: 180 TL

Tüm katılım bedellerine KDV dahildir. 

Kayıt Formuna ulaşmak için tıklayınız. 

İletişim ve kayıt için;

Mecit Odlukaya, Proje ve Gelişim Sorumlusu

Tel: 0312 447 48 68 - 11

E mail: mecit.odlukaya@kalder.org