17 Buluşmaları - Yazılımda Kalite Güvence Sunumu

11.02.2020

İçerik: Bu sunumun temel amacı; "Yazılım Kalite Güvence Uzmanlığı" konusunda temel bilgiler aktarmak, yazılım kalite güvencesi, yazılım süreç iyileştirme, yazılım süreç yönetimi, yazılım kalite güvence planlaması, süreç ve ürün uygunsuzluğu, yazılım kalite yönetimi, yazılım yönetimi model ve standartları (CMMI, SPICE-ISO/IEC 15504, ISO/IEC 12207, AQAP Std.) konularında temel ve uygulamaya yönelik olarak temel düzeyde bilgiler aktarmaktır.

 

Özgeçmiş: Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olan Oğuz TAŞBOLAT, mezuniyetinden sonra çeşitli üretim sektörlerinde Vardiya Mühendisi ve Üretim Planlama departmanlarında görev almıştır. Kariyer hayatına Kalite bölümünde devam etmek kararı alması sonrasında almış olduğu Kalite Yönetim Sistemleri eğitimleri sonrasında yaklaşık 8 yıldır firmalarda Kalite Sistemleri departmanında firma süreçlerinin işleyişlerini iyileştirme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Şu an TÜRKTRUST firmasında Kalite Sistemleri Müdürlüğü departmanında Kalite Sistemleri Sorumlusu olarak görev almakta ve şirketin sahip olduğu CMMI, ISO 9001, ISO 27001 Yönetim Sistemlerinin devamlılığı ve sürekliliğini sağlamaktadır. Aynı zamanda çeşitli firmalara ISO 27001 BGYS danışmanlık hizmeti vermektedir.

Oğuz TAŞBOLAT KalDer bireysel üyesidir.

 

Program

17.30-18.00 Üyeler Arası Paylaşım

18.00-20.00 Yazılım Kalitesi Sunumu, Bireysel Üye Oğuz Taşbolat, TürkTrust Kalite Sistemleri Sorumlusu

 

Tarih:  25.02.2020

Yer:     KalDer Ankara Ofisi

Saat:    18:00 – 20:00

Kayıt: begum.cetintarakci@kalder.org

*17 Buluşmaları KalDer üyelerine özeldir. Potansiyel üyelerin kayıtları yedek olarak alınacaktır ve yer olması durumunda davet edilecektir.

Destek istemek ve/veya katkı sağlamak için...