Erişilebilirlik: Engelsiz Kariyer Zirvesi

07.09.2021

Engelsiz Kariyer Zirvesi, Engelsizkariyer.com’un dünyanın önde gelen firmaları ve uzmanlarından oluşan iş ortakları ile ülkemizde ilk kez kapsayıcı politikaların iş dünyasında benimsenmesini hedefliyor. Engelsiz Kariyer Zirvesi’nin önemini ortaya koyan konu ise engellilerin, istihdamda işverenler tarafından erişilebilirlik düzenlemelerine ihtiyaç duyulması durumunda işe alınmayarak ayrımcılık ile karşı karşıya kalması. İşverenler kendi çalışma koşullarına (mimari, teknoloji, dijital vb. gibi) en uygun olan adayları seçerek alırken diğer taraftan çalışan bağlılığı, verimlilik, devamlılık ve katma değer sağlayacak engelli yetenekleri ne yazık ki kaçırabiliyorlar. Oysa kolaylaştırıcı destek teknolojileri ile engellilerin, erişilebilir her türlü çözümler iş dünyasında ve her alanda yetenekleri ile sürdürülebilir başarılara imza attıklarını görebiliyoruz. Sektörün öncü firmaları ve binlerce profesyoneli buluşturan zirve, engelliler için çalışma hayatını daha kapsayıcı hale getirmek için erişilebilirlik ilkelerini yayma tutkumuzu, erişilebilirlik yaklaşımlarını, yeni uygulamaları konunun uzmanları ve dünyaca ünlü konuşmacılarla birlikte işliyor.

     

Online gerçekleşecek zirvemizde kapsayıcılık ve erişilebilirliğin iş hayatında engelliler için önemini vurgulayarak işverenlerin engelli yeteneklere yaptıkları veya yapacakları yatırımlarla çeşitlilik yönetiminde nasıl yüksek katma değerler sağladığına tanıklık edeceğiz. İş dünyasının profesyonellerine, insan kaynakları ve yönetim alanında erişilebilir yeni bakış açıları kazandıran Engelsiz Kariyer Zirvesi, 6 ülkeden katılacak 26 konuşmacı ve 10 oturum ile firmalara küresel iş dünyasıyla kapsayıcı hareket etmeleri ve kendi kurumsal hedeflerine ulaşmaları konusunda ışık tutan içerikler sağlıyor. İşitme engelliler için işaret dili, canlı alt yazılı (closed caption) çeviri ile ülkemizin ilk en erişilebilir online zirvesine ev sahipliği yapacağız. Yabancı katılımcılarımız tüm gün İngilizce ve Türkçe çevirili ile zirveyi kolayca takip edebilme ayrıcalığı yaşayacaklar. Dünyanın farklı noktalarından profesyonelleri bir araya getiren, uluslararası başarılı uygulamaların paylaşılmasına imkan veren, katılımcılara yaşanmamış deneyimlerle tanışma ve benzersiz fırsatlar sunan Engelsiz Kariyer Zirvesi, takip edilen konuları işlemenin ötesinde dünyanın takip ettiği bir vizyonu ortaya koyan eşsiz bir değişim ve dönüşüm imkanları sağlıyor.

29 Eylül 2021 Çarşamba günü sabah saat: 10.00’da başlayacak zirveye katılmak ücretsiz. Zirveye katılmak isteyen herkesi bekliyoruz. Ücretsiz kayıt ve takip için tıklayıp tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Destek istemek ve/veya katkı sağlamak için...