İnsan Kaynakları Kongresi

10.06.2021 - 10.06.2021

2021 yılı 18. İK Kongresi raporu için tıklayınız.

PROGRAM

*Program güncellemelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

**KalDer Ankara'nın gelişen koşullara göre programı ve konuşmacıları değiştirme hakkı saklıdır.

09.20 - 09.45 

Hoşgeldiniz Konuşmaları

Levent ALKIŞLAR, Yönetim Kurulu Başkanı, KalDer Ankara
Yılmaz BAYRAKTAR, Yönetim Kurulu Başkanı, KalDer 
09.45-10.15 

 Korkusuz Organizasyonlar - Korkusuz Liderler

Uzm. Dr. Kerem DÜNDAR, Nöro Sağlık Beyin Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi, Kurucu

Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tıp eğitimini tamamlayan Uz. Dr. Kerem Dündar, mezuniyetinin ardından çeşitli sağlık kurumlarında akademisyenlik, yöneticilik, eğitmenlik ve hekimlik yaptı. GATA Biyofizik bölümünde beyin araştırmaları üzerine doktorasını yaparak uzmanlığını tamamladığı dönemde, elektrofizyolojik ve streotaksik cerrahi yöntemlerle, psikiyatri, nöroloji, psikoloji, davranış bilimleri alanlarında gerek deneysel, gerek klinik araştırmalarda bulundu. Akupunktur, hipnoz gibi tamamlayıcı tıbbın pek çok branşı ile, aile terapisi, davranışsal terapi, hipnoterapi, cinsel terapi, nöroterapi-nörofeedback alanlarında da bir çok uygulama gerçekleştirdi. (Devamı için tıklayınız)

Bireysel ve Kurumsal İyilik Halleri

Dayanıklılığımızı Nasıl Artırabiliriz?

10.20-11.20 

İnsanı Anlamak, Bağ Kurmak

Merve ERMEMİŞ ORMAN, Endüstri-Örgüt Psikoloğu & Klinik Psikolog, Bilkent Üniv. Öğretim Görevlisi, Madolyon Kurumsal Eğitmeni  ve Wellbeing Center Türkiye Kurucusu

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi ve Uzman Endüstri-Örgüt Psikoloğu olarak iyilik hali kavramının Türkiye’ de yaygınlaşmasını sağlayan kişilerden biridir. Otomotiv ve savunma sanayii firmalarında 10 senelik bir çalışma hayatı sonrası 2020 yılında Wellbeing Center Türkiye’yi kurmuştur. (Devamı için tıklayınız)

Dr. Gürkan EVİNGÜR, İş yeri Hekimi -ODM Terapist- Eğitmen

1994 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli sağlık kuruluşlarında çalıştı, acil hekimi olarak görev aldı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hastane Yöneticiliği ve İşletmeciliği Programını ve Yeditepe Üniversitesi Hipnoz Eğitimleri Sertifika Programını tamamladı. Aynı yıl Sağlık Bakanlığı bünyesindeki görevinden ayrılarak İş yeri hekimi olarak görev yapmaya başladı. (Devamı için tıklayınız)

Ece SÜEREN OK, ToyBox Organizations, Stratejik İnsan Kaynakları ve Kurumsal Esenlik Danışmanı/ Co-Active Koç

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi  İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Ece Süeren Ok, kariyerine 1992 yılında RJReynolds Türkiye’de, resepsiyonist olarak başlamıştır. Ardından İnsan Kaynakları kariyerine, sırasıyla İnsan Kaynakları ve İdari İşler Departmanı Asistanı, Eğitim ve Geliştirme Asistanı, Eğitim Uzmanı ve Eğitim Şefi pozisyonlarında görev yaptıktan sonra, 1999 yılında Eğitim ve Geliştirme Müdürü; 2005 yılında ise İşe Alım, Eğitim, Kariyer Planlama ve Yedekleme Sisteminden Sorumlu Müdür olarak devam etmiştir. (Devamı için tıklayınız)

11.25-11.45 

Aselsan İK Uygulamaları

Can DEMİR, Aselsan İnsan Kaynakları Direktörü

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olmuştur. 1998 yılında  Atılım Şirketi’nde İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak kariyerine başlayan Demir, sırasıyla CarrefourSA’da İşe Alım Uzmanı, Yıldız Holding’te İnsan Kaynakları Grup Müdürü, Eksim Yatırım Şirketi’nde İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Mahindra Rise Şirketi’nde İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev aldı. 2019 yılında ASELSAN’a geçen Demir, İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevini sürmeye devam etmektedir.

11.50-12.10 Deneyim ve Uygulama Paylaşımları
Salon A

Agile Olma Yolculuğu, 3 Soru 3 Cevap

Moderatör

Barış BAL, Agility Consultant (özgeçmiş için tıklayınız)

Agile Dönüşüm Takımı Üyeleri

Salon B

Veriden Deneyime: Bir Çalışanın Yolculuğu 

 • İK kararları alırken yola nasıl çıkıyorsunuz?
 • Kaç farklı tipte çalışanınız var?
 • Çalışanlarınıza hep aynı noktalarda mı temas ediyorsunuz?
 • Yeni yetenekleri nerede arıyorsunuz? 

Konuşmacılar

 • Gözde AKKAL, Abluka Smart Marketing Genel Müdürü
 • Halil İbrahim ZEYTİN, Akademetre Kurucusu, Genel Müdürü ve Abluka Smart Marketing Kurucu Ortağı
Salon C

1 Milyon İstihdam Projesi

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan Türkiye’nin Bilgi Teknolojileri Sektörüne özel ilk ve tek eğitim ve istihdam platformu 1 Milyon İstihdam Projesinin;

 • İçeriği, amacı, kullanıcı niteliği bilgilerinin paylaşılması, adaylara sağlanan ücretsiz ve koşulsuz eğitimler ve imkanlar,
 • Ücretsiz ve koşulsuz olarak İşveren kayıt işlemleri, ilan yayınlama işlemleri,
 • Projenin sunduğu tüm fırsatlar, 2023 yılında Bilgi Teknolojileri Sektöründe istihdama hazır 1 Milyon kişi hedefi,

Konuları aktarılacaktır.

Konuşmacı

Emre Alıç, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü – 1 Milyon İstihdam Projesi Program Yöneticisi (özgeçmiş için tıklayınız)

Yeni Çalışma Hayatı ve Yeni Başlangıçlar

(Yeni çalışma modeliyle birlikte gelenler: Farklı yaptıklarımız.)

Dijitalleşme ve İK Uygulamaları

12.10-12.35 

Dijitalde İnsana Değer 

 

Selin BAKAÇHAN, NTT DATA Business Solutions / People & Culture Director TR-MENA

İş hayatına İsviçre Hayat ve Emeklilik’te satışta başlamış ve kısa süre sonra  kariyerine İK alanında devam etmiştir. Garanti Emeklilik ve Hayat’ta Ücretlendirme ve Yan Haklar Yönetmeni ve ardından Cigna Hayat’ta Ücretlendirme ve Yan Haklar Müdürü olarak çalıştıktan sonra  Fiba Emeklilik ve Hayat’ta İK ve İdari İşler Müdürü pozisyonunu üstlenmiştir. (Devamı için tıklayınız)

12.35 - 12.55 Geleceğin İşinde Nasıl Bir Liderlik

Berrin YILMAZ, Akçansa, İK Genel Müdür Yardımcısı   

Berrin Yılmaz, 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 1995 yılında Bilkent Üniversitesi MBA Yüksek Lisans programını tamamladı. Kariyerine 1995 yılında Eczacıbaşı Holding’te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayan Yılmaz, sırasıyla Eczacıbaşı-Baxter İnsan Kaynakları Müdürü, Roche İlaç İnsan Kaynakları Direktörü, Roche İsviçre İnsan Kaynakları Global İş Ortağı, Atrain Gmbh Türkiye ofisinde Genel Müdür olarak görev aldı. 2017-2018 yılında Sabancı Holding’te İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevini sürdüren Yılmaz, Akçansa’da İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 

12.55 - 13.15 İnsan Odağıyla Dijitalleşmek

Esin KARAKOYUNLU EVRAN, OMSAN Lojistik İnsan Kaynakları Direktörü

2005 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdikten sonra kariyerine bir İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasında başlamıştır. 2008 yılında OMSAN Lojistik’te uzman rolünde İnsan Kaynakları ekibine katılan EVRAN, İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Müdürü pozisyonlarında rol aldıktan sonra 2021 yılı itibarıyla işe alım, ücretlendirme, performans ve yetenek yönetimi, eğitim, bordro fonksiyonlarından sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevine devam etmektedir. Co-Active Training Institude’den koçluk sertifikasına sahip olan EVRAN OYAK Grup Şirketleri İnsan Kaynakları vizyonu doğrultusunda entegre İnsan Kaynakları süreçlerinin dizayn edilmesi ve dijitalleşmesi konularına ağırlık vererek kariyer yolculuğuna devam etmektedir.

13.20-13.40  Dönüşen İnsan Kaynağı Yönetimi ve Logo Vizyonu

Özge YİĞİT, Logo Yazılım Türkiye Fonksiyonel Ürünler Satış Müdürü

Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun olmuş, Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2004 yılında stajyer olarak girdiği Logo'da sırasıyla pazarlama iletişimi, pazarlama, yönetim ofisi, insan kaynakları ve kanal satış ekibinde çalışmış, eğitim için 1 yıl Avustralya'da bulunmuştur. 2018 yılından bu yana Fonksiyonel Ürünler Satış Müdürü olarak görev yapmaktadır.

13.45-14.05 

Sürdürülebilir Yetenek Yönetimi

Cem SEZGİN, Deloitte Ortak, İnsan Yönetimi Hizmetleri Lideri

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra kariyerine Deloitte Türkiye Denetim ve sonrasında Danışmanlık bölümü ile devam etmiştir. Finansal ve kurumsal dönüşüm, strateji, organizasyon tasarımı, faaliyet modeli, İK dönüşümü, holding ve aile şirketlerinin yapılandırılması, ERP, performans yönetimi, yönetim raporlaması, süreç tasarımı, norm kadro, UFRS dönüşüm ve risk yönetimi projelerinde uzmanlaşan Cem Sezgin, CFO alanında da düzenli olarak yazılarını yayınlanmaktadır.

 

14.10-15.00 

İş Yaşamında Gençler: Ne Umdular, Ne buldular?

Moderatör: Dr. Sema ÖZÇER, People Matters Consulting, IIP Practitioner

ODTÜ İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Sosyal Politika'da yüksek lisans, Yönetim Bilimleri'nde de doktora yaptı. "Yaratıcılığın Yönetimi" konulu teziyle doktora derecesi aldı.15 yıl boyunca Milli Prodüktivite Merkezi'nde (MPM) araştırma, eğitim ve danışmanlık projelerinde çalıştı. Çalışmalar yaptığı işletmelerin içinde, fabrikalarda, atölyelerde büyüdü; çalışma hayatını, insanı, organizasyon ve yönetim kültürünü yaşayarak öğrendi. "İnsanlarımız en değerli kaynağımızdır" ifadesinin duvar yazısı olmaktan çıkarılıp gerçekliğe dönüştürülmesi misyonunu yaptığı tüm çalışmalarının merkezine koydu. Sevgi ve sahiciliğin yaşamın özü olduğu, “insanın” hiçbir teori ve sınıflamaya tabi tutulamayacak bir mucize olduğu inancı ile yaşamakta ve çalışmaktadır. (Devamı için tıklayınız)

Süleyman ERİM KalDer GençKal Üyesi, Aselsan Mühendis

2019 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni tamamladı. Üniversite hayatı boyunca Bilkent’te gerçekleştirilen birden çok sosyal sorumluluk projesinde 5 yıl boyunca hem koordinatör hem görevli olarak katkıda bulundu. 2018 yılında İtalya’da University of L’aquila’da erasmus kapsamında eğitim gördü. 2016 yılında tanıştığı KalDer GençKal ile fabrika gezilerine, teknik ve sosyal beceri eğitimlerine katıldı. Ek olarak KalDer’de sömester boyunca staj yaptı. 2019 yılı Ocak ayında stajyer (aday) mühendis olarak başladığı Aselsan’da şuan Teslimat Yönetimi’nden sorumlu mühendis olarak görev yapmaktadır. Ayrıca TOBB Üniversitesi Tezli İşletme Yüksek Lisans (Tezli-MBA) programında eğitimine devam etmektedir.

Melis Yudum SERÇE, KalDer GençKal Üyesi, TRT, Süreç Yönetim Analisti

2020 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatı boyunca TEGV, ODED, Bilim Kahramanları ve KAGİDER'de gönüllü olarak çalıştı. 2019 yılında KalDer ile tanıştı ve gönüllü staj yaparak profesyonel hayata kendini hazırlamaya çalıştı. RPA alanında kendini geliştiriyor. Şu anda TRT'de Kurumsal Gelişim ve Süreç Yönetim biriminde Süreç Yönetim Analisti olarak çalışıyor.

Aslı GÜNEŞ, KalDer GençKal Üyesi, Drogsan İlaçları, Üretim Planlama Uzman Yardımcısı

1995 yılında Artvin’ de doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimimi Artvin’ de tamamladı. Lise döneminde Ankara’ ya yerleşti. 2013 yılında Ankara Bahçelievler Anadolu Lisesinden mezun oldu. 2020 yılı Mayıs ayında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Üniversite dönemimde, her biri 3,5 ay olmak üzere, birincisi Özgün A.Ş. Lojistik Departmanında, diğer ikisi Drogsan İlaçları Üretim Planlama Departmanında olacak şekilde toplam 10,5 ay uzun dönem stajını gerçekleştirdi. Son stajını tamamlamasıyla beraber 2020 Eylül ayında Drogsan İlaçlarında Üretim Planlama Uzman Yardımcısı olarak işe başladı.

16.45-17.30 

 Güçten Sonra Devam

Akın ÖNGÖR, Selendi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı 

Akın Öngör 1967’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Bu dönemde Ankara Kolejliler ve daha sonra Fenerbahçe kulüplerinde basketbol oynadı ve Türk Milli Takımlarında yer aldı. Profesyonel iş yaşamında 13 yıl çeşitli sanayi firmalarında pazarlama yöneticisi olarak çalıştıktan sonra, bankacılık sektörüne 1981 yılında Pamukbank’ta üst düzey yönetici olarak katıldı. 1987’de Kurumsal ve Ticari Bankacılık, Pazarlama ve Dış İlişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Garanti Bankası’na geçti. (Devamı için tıklayınız)

**İçerikteki güncellemeler için takipte kalınız.

Tarih: 9 Haziran 2021

Yer: Zoom Platformu

Ücret: KalDer Üyeleri: 65,00 TL(%18 KDV Dahildir), Potansiyel Üyeler: 90,00 TL (%18 KDV Dahildir). Toplu kayıtlarda indirim uygulanmaktadır. Ödeme karşılığı fatura düzenlenecektir.

Kayıt için tıklayınız.

Banka Adı: İş Bankası GOP Şubesi
Hesap Adı: Türkiye Kalite Derneği Ankara Şubesi
IBAN        : TR77 0006 4000 0014 2410 2383 74

Tüm Bedellere %18 KDV Dahildir

Sabah Çalıştayları
09.30-12.30 Dr. Habibe AKŞİT Öğretim Görevlisi, KalDer Eğitmeni, Danışman, Koç (özgeçmiş için tıklayınız)

Bütünsel İnsan Kaynakları Yönetimi İçin Yetkinlikler

Amacı

 • Bütünsel insan kaynakları yönetimi için temel nokta olan yetkinlik kavramının ele alınması.
 • Yetkinliklerin nasıl belirleneceğinin ortaya konulması.
 • Yetkinlik ve davranış ilişki.
 • Yetkinlik temelli İKY’nin gerekleri: Girdi / Çıktı bağlantıları.

Yöntem

 • Temel kavramların anlatılması
 • İnteraktif grup çalışması
 • Çıkarım ve Taahhütler
09.30-12.30

Nurşen AGATHE ERGÜN, Points of You® Certified Expert, Eğitmen, Profesyonel Koç ve Takım Koçu (özgeçmiş için tıklayınız)

Süeda TAYLAN, Eğitmen, Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi (özgeçmiş için tıklayınız)

Korona Günlerinde Yaşam, NASILSIN ?

Büyüdün ve Yetişemiyorsun.

Evden Çalışıyorsun ve Ekip Yönetiyorsun.

İştesin ve Aklın Ev’de.

Psikolojik Sermayen ve Aile Bütçen.   

POY® Academy araçları ve metotlarıyla tasarlanmış “NASILSIN?” Çalıştayına Hoşgeldin.

“.. Bütün, yalnızca, kendi gelişim süreciyle tamlığına ulaşan doğal özdür.” #Hegel

(devamı için tıklayınız)

  Öğleden Sonra Çalıştayları
13.30.30-16.30 Defne SARISOY, KalDer Eğitmeni, TV Haber ve Program Sunucusu, Moderatör, İletişim Koçu (özgeçmiş için tıklayınız)
  

Hayatla İletişim

Kendilerini iyi ifade edebilen, empati kurabilen ve farkındalıkla yaşayan insanlar, hayatta mutlu, işlerinde verimli, işbirliğine açık ve duyarlı olur. Buradan yola çıkarak “Hayatla İletişim” başlıklarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Etkili iletişim kurabilme konusunda kişisel becerilerle ilgili farkındalığı geliştirmek
 • İş yaşamında ve özel yaşamda karşılaşılan iletişim kaynaklı sorunların çözümünü kolaylaştırmak
 • Kişilerin iletişimi doğru yönetebilmeleri için kendi iç dünyalarını anlamalarını sağlamak
 • İletişimin kendimizden başlayan ve iyi yönetilmesi gereken bir süreç olduğunu kavramak
 • Yanlış iletişimden doğan çatışmayı önlemek (devamı için tıklayınız)
13.30.30-16.30 Ayça Ayhan, STM-Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş. , Organizasyonel Gelişim Grup Lideri (özgeçmiş için tıklayınız)

STM - 2’Miz Mentorluk ve Tersine Mentorluk Programı

- Neden Mentorluk, Şirkete Faydaları Neler?
- Programı Nasıl Tasarladık?
- Uygulamada Nelere Dikkat Ettik?
- Bu Yolculukta Neler Öğrendik?

**KalDer, çalıştayları yeterli katılımcı sayısına ulaşmazsa iptal etme hakkına sahiptir.

Sponsorluk Dosyası için tıklayınız.

KalDer üyesi Ankara firmaları için tıklayınız.

 

SPONSORLAR
Platinum Sponsor
                        
İletişim Sponsoru Destekleyen Kurumlar

 

İnsan Kaynakları Kongresi’ne Sponsor Olarak Neden Destek Vermelisiniz?

KalDer’i destekleyerek ülkemizde eğitim, sağlık ve kamu hizmetleri başta olmak üzere her türlü alanda yaşam kalitesini arttırmak için 20 yılı aşkın süredir büyük gayretlerle çaba harcayan bir sivil toplum örgütünü desteklemiş olacaksınız.İnsan Kaynakları Kongresi’ne Sponsor Olarak Neden Destek Vermelisiniz?

 • Hiçbir kurumun ayıramayacağı kadar vakit ve kaynağı KalDer her birimizin yaşam kalitesinin artması için sizlerin desteğiyle ayırmaktadır. Sonuçta önce toplum ve içindeki bireyler bundan fayda görmektedir.
 • 2004 yılından bugüne yaptığımız bu etkinlik özellikle İstanbul’da gerçekleştirilen Kongrelere bütçe kısıtları nedeniyle katılma fırsatı bulamayan yönetici, çalışanlar ve öğrenciler için önemli bir öğrenme ve aynı zamanda tanışma ortamı oluşturmaktadır. Burada öğrendikleri bilgilerle işlerini ve çalışma anlayışlarını geliştirirken, yeni tanıştıkları kişilerle de Kongre sonrasında da bilgi alışverişinde bulunarak birbirlerine destek sağlamaktadırlar.

Kişilere uygun bedellerle bu hizmeti sunmanın tek yolu sponsor desteğidir. Kişilerin gelişimi kurumların gelişimini, kurumların gelişimi ülkenin gelişimini sağlamaktadır.

Logonuz Nasıl ve Nerelerde Yayınlanacak?

•KalDer Ankara ve KalDer Merkez web sayfasında,

•KalDer Ankara ve KalDer Merkez sosyal medya alanlarında,

•Kongrenin duyurulduğu diğer web sitelerinde,

•Kongre süresince dijital ekranda,

•Kongre’nin yapılacağı dijital uygulama Dealroom’da kendinize ait sayfada,

•Dealroom’un ana banner, mailingler, profil bannerları gibi 10 kadar banner alanlarında Yaklaşık 20.000 kişiye yapılacak e-bülten gönderimlerinde,

•Kayıt yaptıran tüm katılımcılara gönderilecek e-bülten gönderimlerinde,

•KalDer tarafından dijital olarak yayınlanan Önce Kalite Dergisi’nde yer alır.

 

 

 

 

 

İletişim

Begüm Ertuğ

Proje ve Gelişim Yöneticisi

begum.cetintarakci@kalder.org

0312 447 48 68

Kayıt

*Kongre Dealroom platformunda online ve ücretsiz olarak gerçekleşecektir. Kontenjan 600 kişi ile sınırlıdır ve kayıtta KalDer üyeliği öncelik alınacaktır.
**Kayıtta belirtmiş olduğunuz e-posta adresine 7-9 Haziran tarihleri arasında online etkinlik erişim bilgileriniz gönderilecektir ve Dealroom platformu üzerinde hesap oluşturmanız gerekecektir.

***9 Haziran Çarşamba günü kayıtların son günüdür.

*****Çalıştaylar ücretlidir ve zoom platformunda gerçekleşecektir.

Kongre kaydı kapanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.

Çalıştay kaydı kapanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.

 

Destek istemek ve/veya katkı sağlamak için...