İnsan Kaynakları Kongresi

09.06.2022 - 09.06.2022

Kurumlarda değişimin yönetilmesi, yönetim kalitesinin içselleştirilmesi çalışanların katılımı ve katkıları ile mümkün olmaktadır. Ayrıca rekabetçi kurumlar fark yaratabilmek için çalışanlarının yeteneklerini, becerileri ve performanslarını en üst düzeyde kullanmalarını talep etmektedir. Türkiye Kalite Derneği-KalDer, iş yaşamındaki profesyonellerin gelişim ve öğrenmesine katkı vererek, ülkenin gelişimine katkı sağlamak amacıyla pek çok farklı faaliyetlerinin içinde önemli bir yer tutan İnsan Kaynakları Kongreleri düzenlemektedir. EFQM Modelinin önemli kriterlerinden bir olan “Çalışanlar” kriterinin temel unsurlarını her yıl farklı bir ana tema çerçevesinde bu kongrede ele alınmaktadır. Türkiye’nin öncü kurumlarının üst düzey yöneticileri kongreye davet edilerek birikimlerini katılımcılara aktarma olanağı sağlanmaktadır. Ankara ve çevre illerdeki İnsan Kaynakları Profesyonellerine ufuk açıcı bir etkinlik organize edilmektedir.

         

PROGRAM ve KONUŞMACILAR

08.30 09.00  

Kayıt

09.00-09.15  

Hoşgeldiniz Konuşması - Levent ALKIŞLAR, KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

09.15-09.45

Çalışanları Geleceğe Hazırlamak - Ongun TAN, Makers Türkiye, Girişimci/Kurucu

Teknoloji, inovasyon ve pazarlama konusunda 20 yıla yakın deneyimi ile Ongun Tan hem global kurumsal firmalarda hem de 2014’ten beri girişimci olarak, şimdiye kadar ülke çapında etki yaratan birçok projede yer almış ve ve birçoğunu da yönetmiştir. 2014’te Makers Türkiye’yi kurduktan sonra, inovasyon danışmanlığı, inovasyon programı yönetimi, çalışan ve müşteri deneyim tasarımı konularında Türkiye’nin en büyük kurumlarına danışmanlık vermiştir.

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

09.45-10.15

Nasıl Bir Liderlik?  - Önder KORKMAZ, Koç Holding, İnsan Kaynakları Koordinatörü

Önder Korkmaz, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. 2011 yılında Fordham Üniversitesi'nden Executive MBA derecesi almıştır. İş hayatına Garanti Bankası A.Ş.'de başlamıştır.  2015 yılına kadar çeşitli İK fonksiyonlarında farklı yöneticilik görevlerinde bulundu. Daha sonra 2015 yılında Koç Topluluğu'nda göreve başladı. 2016 yılından itibaren Koç Holding'de Organizasyonel Gelişim, Eğitim, İşe Alım ve Çalışan Deneyiminden sorumlu İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

10.15-10.35

Kahve ve Sosyalleşme Arası

10.35-11.05

Değişen Dünyanın İşi Mekansız Çalışanlar -  Nebahat KESGİN, Logo Grup, İnsan ve Organizasyonel Dönüşüm Direktörü

İnsan Kaynakları süreçlerinin yönetiminden sorumlu olarak görev alan Kesgin, 2019 yılında Logo Grup Direktörü, Ücret & Ödüllendirme & Çalışan İlişkileri olarak atanmıştır. Görev ve sorumlulukları dahilinde; organizasyonel kapasite ve verimlilik, personel özlük ve bordro, personel bütçesi, ücretlendirme ve yan haklar, takdir, ödüllendirme ve disiplin süreçleri, İOD iş ortaklığı, işveren markası ve iç iletişim, yetenek kazanımı ve raporlama süreçlerinin yürütülmesinde liderlik etmiştir.

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

Kongre sunumu için tıklayınız.

11.05-11.35

Deneyimden Dönüşüme -  Ebru URAL ÖZKAN, GAMA Holding, İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Grup Başkanı

25 yılı aşkın süredir İnsan Kaynakları alanında çalışan Ebru Ural Özkan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği mezunudur. 2015 yılında katıldığı GAMA Holding’te halen İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Grup Başkanı görevini sürdürmektedir.  

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

Kongre sunumu için tıklayınız.

11.35-12.05

Dijitale Liderlik Etmek -  Şengül ARSLAN, Şişecam, CHRO

Şengül Arslan, tek Şişecam birleşmesinin ardından 2021 yılı başında tüm İnsan Kaynakları fonksiyonunun merkezileşmesi ile birlikte Global İnsan Kaynakları Fonksiyonunu, temel insan kaynakları süreçlerinin dışında Endüstriyel İlişkiler, İş Sağlığı ve Güvenliği, İdari İşler ve Güvenlik gibi destek fonksiyonları da merkezi olarak yönetmektedir. Arslan, 1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla Şişecam İnsan Kaynakları Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

12.05-13.30

Öğle Yemeği

13.30-14.15
 

 

Destekten Liderliğe İK’nın Yolu: Yol Haritamız Hazır mı?

Dr. Sema ÖZÇER, People Matters Consulting, Investors in People (IIP) Practitioner (Moderatör)

Investor In People'ın (IIP) ilk Türk danışmanı olan Özçer; insan kaynağının etken yönetimi ile yüksek performans kültürü oluşturmak üzere IIP ile gelişim yolculuğuna çıkan organizasyonlara danışmanlık, değerlendirme ve yol arkadaşlığı yapmaktadır.

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

Nihat ÇUKURKAYA, İGA, CHRO

2013 yılında KBN Danışmanlık şirketini kurarak Ulusal ve Uluslararası şirketlere İnsan Kaynakları Danışmanlığı hizmeti sunmaya başlamış, 2016 yılında KBN Danışmanlık şirketinin Dubai ofisini açarak çalışmalarına orada devam etmiştir. Mart 2018’den bu yana İGA İstanbul Havalimanı’nda İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı görevini yürütmektedir.

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

Çağlayan BAKAÇHAN, Garanti BBVA, Emeklilik CHRO

PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği 25. Dönem Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunan Bakaçhan, halen 26. Dönem Denetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 2021 Eylül ayında ilk baskısı yapılan “Panorama, Karanlık İçgüdülerden Aydınlığa Liderlik Serüveni” kitabının yazarıdır.

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız. 

14.15-14.35

Kahve ve Sosyalleşme Arası 

14.35-15.05

Ne, Neden ve Nasıl Çalışıyorsun? 

A. Berker TELEK, ORSA Yönetim Danışmanlığı - Kurucu Ortak, KalDer Eğitmeni, EFQM Değerlendiricisi

Berker Telek, Ulusal Kalite Ödülü ve Avrupa Kalite Ödülü süreçlerinde “Baş Değerlendirici” ve “Değerlendirici” olarak görev aldı. Türkiye Kalite Derneği (KalDer) bünyesinde bir çok kuruluşda EFQM Mükemmellik Modeli çerçevesinde dış değerlendirme projesine başdeğerlendirici olarak liderlik eden A. Berker Telek, bugüne değin üretim, hizmet, eğitim, sağlık, telekominikasyon, enerji, bilişim hizmetleri gibi çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren otuzu aşkın kuruluşun yönetim sistemlerinin ve süreçlerinin değerlendirmesinde bulundu.

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

 

Sabri BÜLBÜL, Türkiye Kalite Derneği Genel Sekreteri

1971 yılında Düsseldorf’da doğan Sabri Bülbül, evli ve bir çocuk babasıdır.  Anadolu Üniversitesi İkt.İda.Bil.Fak. İktisat Politikası Bölümü mezuniyeti ve sonraki yıllarda İst.Üni.İşl.İkt. Enstitüsü İnsan Kaynakları Yönetimi Programını tamamladı. İş yaşamına 1995 yılında eğitim için bulunduğu Düsseldorfta, Escort Bilgisayarda başladı. 1997-1998 yıllarında EPS İnsan Kaynakları Danışmanlığı şirketince Müşteri Temsilcisi olarak çalıştı. 1998-2008 yıllarında Doğuş Otomotiv Servis ve Tic.A.Ş.de İnsan Kaynakları, Eğitim, EFQM/Toplam Kalite Yönetimi çalışmaları ve sonrasında İş Geliştirme Yöneticisi/Kalite Yönetim Temsilcisi olarak çalıştı. 

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

15.05-15.15 Kahve ve Sosyalleşme Arası 
15.15-15.45

Gelecek, İK’ya Bugün’den Daha Yakın! 

Gülcan ÇAĞLAR ÇALIŞKAN, HR Dergi Genel Yayın Yönetmeni

Boston University’de Media & TV Broadcasting eğitiminden sonra çeşitli televizyon kanallarında muhabir olarak görev almıştır. Siyaset Bilimi doktorası derecesine sahip Gülcan Çağlar Çalışkan, 2004 yılında HRdergi yazı işlerine ekibine katılmıştır ve şu anda derginin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktadır.

Özgeçmişin tamamı için tıklayınız.

Kongre sunumu için tıklayınız.

15.45-16.15

Karga Tiyatro Doğaçlama Tiyatro Gösterisi  
Aile Fotoğrafı

              Platin Sponsor                                                             Gold Sponsorlar                                                       Basın Sponsoru

                                       

Sponsorluk Dosyası için tıklayınız.

KalDer üyesi Ankara firmaları için tıklayınız.

İnsan Kaynakları Kongresi’ne Sponsor Olarak Neden Destek Vermelisiniz?

 • KalDer’i destekleyerek ülkemizde eğitim, sağlık ve kamu hizmetleri başta olmak üzere her türlü alanda yaşam kalitesini arttırmak için 30 yılı aşkın süredir büyük gayretlerle çaba harcayan bir sivil toplum örgütünü desteklemiş olacaksınız.
 • Hiçbir kurumun ayıramayacağı kadar vakit ve kaynağı KalDer her birimizin yaşam kalitesinin artması için sizlerin desteğiyle ayırmaktadır. Sonuçta önce toplum ve içindeki bireyler bundan fayda görmektedir.
 • 2004 yılından bugüne yaptığımız bu etkinlik özellikle İstanbul’da gerçekleştirilen kongrelere bütçe kısıtları nedeniyle katılma fırsatı bulamayan yönetici, çalışanlar ve öğrenciler için önemli bir öğrenme ve aynı zamanda tanışma ortamı oluşturmaktadır. Burada öğrendikleri bilgilerle işlerini ve çalışma anlayışlarını geliştirirken, yeni tanıştıkları kişilerle de kongre sonrasında da bilgi alışverişinde bulunarak birbirlerine destek sağlamaktadırlar.

Kişilere uygun bedellerle bu hizmeti sunmanın tek yolu sponsor desteğidir. Kişilerin gelişimi kurumların gelişimini, kurumların gelişimi ülkenin gelişimini sağlamaktadır.

Logonuz Nasıl ve Nerelerde Yayınlanacak?

 • KalDer Ankara ve KalDer merkez web sayfasında,
 • KalDer Ankara ve KalDer merkez sosyal medya alanlarında,
 • Kongrenin duyurulduğu diğer web sitelerinde,
 • Sponsorluk kapsamında olacak olası basılı malzemelerde,
 • Kongre süresince kongre salonundaki sahnede,
 • Yaklaşık 12.000 kişiye yapılacak e-bülten gönderimlerinde,
 • Basın sponsorluğu kapsamında çıkacak ilanlarda ve KalDer tarafından dijital olarak yayınlanan Önce Kalite Dergisi’nde yer alır.

         

Türkiye Kalite Derneği Ankara Şubesi 

2022 İnsan Kaynakları Kongresi 

Türkiye Kalite Derneği-KalDer, iş yaşamındaki profesyonellerin gelişim ve öğrenmesine katkı vererek, ülkenin gelişimine katkı sağlamak amacıyla pek çok farklı faaliyetlerinin içinde önemli bir yer tutan İnsan Kaynakları Kongreleri düzenlemektedir. KalDer Ankara Şubesi’nin düzenlediği İnsan Kaynakları Kongresi bu yıl 9 Haziran 202 tarihinde The Ankara Otel'de düzenlenecektir. Oturumlarda İnsan Kaynakları için vazgeçilmeyen başlıklar ve İnsan Kaynakları vizyonunun önümüzdeki yıllarda ne olması gerektiğine dair konular konuşulacaktır. 

Stand Dosyası İçin Tıklayınız.

Stand Alanında Olmak Size Ne Katkı Sağlar: 

 • Kongre, İnsan Kaynakları konusunda Ankara’da gerçekleştirilen en kapsamlı, en büyük ve beklenen etkinliktir. 

 • Kongre’ye Ankara İstanbul ve çevre illerdeki değişik kurumlardan 200’e yakın katılımcı gelmektedir. 

 • Katılımcılar kurumların üst düzey yöneticileri, İK müdürleri ve uzmanlarıyla kalite profesyonellerinden oluşmaktadır. Ayrıca çok sayıda öğrenci de kongreye katılmaktadır. 

 • Müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle yüz yüze görüşme imkanı olan sıcak bir ortam bulacaksınız. 

Katılım Bedeli ve Şartlar: 

 • Stand bedeli 5.000,00 TL'dir (KDV Hariç).

 • 6 m2 stand satışı yapılmaktadır. Bedellere Stant Kapaması dahil değildir. 

 • Katılım stant alanlarıyla sınırlı olacağından katılım talepleri başvuru sırasına göre değerlendirilecektir. 

 • Stant görevlisi iki kişinin öğle yemeği, çay kahve ikramları ve kongreye katılımı serbesttir. 

       

Kayıt formu için tıklayınız.

Toplu kayıt formu için tıklayınız.

Aynı kurumdan 5-9 kişi arası katılımlarda %5, 10-14 kişi arasında %10 ve 15 kişi üzeri tüm kayıtlarda ise %15 katılım bedeli üzerinden indirim uygulanacaktır.

Toplu kayıt fırsatlarından yararlanabilmek için bizimle gamze.babayigit@kalder.org adresi üzerindne iletişime geçebilirsiniz.

Kayıt fiyatları aşağıdaki gibidir.

KalDer Üyeleri  450 TL (KDV Dahildir) 
Potansiyel Üye  550 TL (KDV Dahildir)

19. İnsan Kaynakları Kongresi 9 Haziran 2022'de The Ankara Otel'de gerçekleştirilecektir. 

The Ankara Otel: Eti, Celal Bayar Blv. No:2 D:No:78, 06570 Çankaya/Ankara

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hesap Bilgileri

Hesap Adı           : Türkiye Kalite Derneği – KalDer, Ankara Şubesi İktisadi İşletmesi

Banka Adı           : Türkiye İş Bankası Gaziosmanpaşa Şubesi

IBAN                   : TR77 0006 4000 0014 2410 2383 74

İletişim

Gamze Babayiğit

Etkinlik ve İletişim Sorumlusu

gamze.babayigit@kalder.org

0312 447 48 68 

 

19. İnsan Kaynakları Kongresi değerlendirme anketi raporunu okumak için tıklayınız.

Değerlendirme anket linki : https://forms.gle/vtvyJ27hAsUYLLha6

 

Destek istemek ve/veya katkı sağlamak için...